Nowy pakiet Check Point SMB Suite

2022-09-30

Autorzy: Adam Rejmandowski, Ewa Turewicz

Najnowszy pakiet Check Point SMB Suite w ofercie CLICO

Firma Check Point Software Technologies od wielu lat jest znana jako producent bezkompromisowych rozwiązań do zabezpieczania sieci. Od paru lat w ofercie ma także rozwiązania do zabezpieczania urządzeń końcowych i mobilnych.

Z radością prezentujemy na polskim rynku pakiet dedykowany dla mniejszych firm i organizacji. Dzięki Check Point SMB Suite możemy zabezpieczyć wszystkie płaszczyzny ataku, które mogą zostać wykorzystane do zakłócenia pracy biznesu. W ramach pakietu otrzymujemy: 

1.png

  • Sprzętowe zabezpieczenie sieci, w postaci firewalla Checkpoint Quantum Spark. Urządzenie w najwyższej wersji licencyjnej, posiadające Firewall, kontrolę aplikacji, IPS, Sandbox oraz VPN 
  • Ochronę zasobów chmurowych w ramach Office365 lub Google Workspace dzięki zastosowaniu Harmony Email&Collaboration. Narzędzie chroni pocztę oraz narzędzia do współpracy takie jak MS Teams czy OneDrive 
  • Ochronę komputerów za pomocą Harmony Endpoint EDR z wbudowanym klientem VPN, dzięki której nie straszne są takie kwestie jak ransomware, ataki phishing czy praca zdalna. 
  • Zaawansowaną ochronę telefonów z wykorzystaniem Harmony Mobile na systemach Android oraz iOS 

Dodatkowo wszystkimi elementami pakietu możemy administrować za pomocą chmurowej konsoli, która pozwoli nam na błyskawiczne zmiany niezależnie od tego gdzie się aktualnie znajdujemy. Ponadto otrzymujemy możliwość zarządzania wieloma urządzeniami Quantum Spark w ramach jednej centralnej konsoli zarządzania co szczególnie sprawdzi się w firmach wielooddziałowych, które mogą zakupić kilka pakietów i w prosty sposób zapewnić bezpieczeństwo całej infrastrukturze.

Te rozwiązania klienci mogli wykorzystywać już wcześniej w swoich środowiskach. Na czym w takim razie polega nowość? Od teraz możemy skorzystać z całego pakietu, rozliczając się w bardzo prosty sposób mogąc z miesiąca na miesiąc zmieniać ilość chronionych użytkowników. 

W ramach Check Point SMB Suite dostępne są 4 pakiety: 

S1 – Pakiet dedykowany dla 10 użytkowników. W jego skład wchodzi: Quantum Spark 1550 WiFi, 10 licencji Harmony Endpoint, Mobile oraz Email. 

S2 – Pakiet dedykowany dla 25 użytkowników. W jego skład wchodzi: Quantum Spark 1570 WiFi, 25 licencji Harmony Endpoint, Mobile oraz Email. 

S3 – Pakiet dedykowany dla 50 użytkowników. W jego skład wchodzi: Quantum Spark 1590 WiFi, 50 licencji Harmony Endpoint, Mobile oraz Email. 

S4 – Pakiet dedykowany dla 100 użytkowników. W jego skład wchodzi: Quantum Spark 1600, 100 licencji Harmony Endpoint, Mobile oraz Email. 

2.png

Dodatkowo każdy z pakietów można rozszerzyć o dodatkowych użytkowników zgodnie z potrzebami firmy. 

Co ważne, jeżeli firma znacząco zwiększy ilość pracowników, co pociągnie za sobą konieczność zmiany pakietu na wyższy jest taka możliwość w trakcie trwania usługi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowym pakietem do kontaktu, z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie.