Szkolenie Check Point - jak odciążyć administratora - automatyzacja i orkiestracja z Check Pointem

2023-03-23

Podczas SPOTKANIA STACJONARNEGO poznasz możliwości jakie daje API Check Pointa. Dowiesz się jak je skonfigurować, używać i jak debugować. Zobaczysz w formie kilku przykładów jak zastosować API z wykorzystaniem różnych metod.

Administrator urządzeń klasy firewall ma sporo zadań do wykonania. Poza zarządzaniem politykami bezpieczeństwa musi również pamiętać o regularnych aktualizacjach urządzeń, wykonywaniu różnych raportów, przeglądaniu logów, itp. Nie zapominajmy, że poza tym powinien również rozwijać swoje umiejętności i regularnie poszerzać wiedzę, aby być "na bieżąco". Często też oczekuje się od niego, że będzie zwiększać świadomość użytkowników sieci w zakresie bezpieczeństwa. Często taki administrator ma wiele innych zadań na swojej głowie, wiele pobocznych zadań niezwiązanych z zarządzanymi przez siebie urządzeniami. Wiele z tych zadań, przed którymi stawia się takiego administratora jest cyklicznych, żmudnych... nudnych, ale każde z nich są w mniejszym bądź większym stopniu ważne.

W związku z tym warto wiedzieć jak skorzystać z dobrodziejstw technologii i narzędzi, które pozwolą na zautomatyzowanie pewnych procesów, wyeliminowanie błędu ludzkiego, odciążenie z zadań, które może wykonać maszyna.

Pokażę Ci jak w tym może pomóc API Check Pointa.

Data: 23.03.2023
Czas trwania: 11:00-14:00
Lokalizacja: CLICO Oddział Warszawa Plac Konesera 8, 1 piętro.
Prowadzący: Marcin Cyngler, IT Security Consultant, CLICO

rejestracja

Agenda:

  1. Różnica pomiędzy automatyzacją, a orkiestracją
  2. Mechanizmy, które wchodzą w skład API Check Pointa
  3. Cykl życia sesji w API
  4. Jak wiele API oferuje Check Point i czym się charakteryzują
  5. Client-side vs server-side
  6. Debug API
  7. Trochę praktycznych przykładów

Korzyści z udziału w spotkaniu:

Poznasz możliwości jakie daje API Check Pointa. Dowiesz się jak je skonfigurować, używać i jak je debugować. Zobaczysz w formie kilku przykładów jak zastosować API z wykorzystaniem różnych metod. Dowiesz się jak w prosty sposób ułatwić sobie życie :)

Liczba miejsc jest ograniczona, osoby zarejestrowane biorą udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Zapraszamy,
CLICO & Check Point