Check Point podpisał umowę wiążącą w sprawie przejęcia Perimeter 81!

2023-08-23

Perimeter 81 jest doskonale przygotowany do wsparcia wizji Check Point dotyczącej dostarczania najszybszego i najbezpieczniejszego rozwiązania SASE w branży.

📢 Check Point Software Technologies, wiodący dostawca globalnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, podpisał umowę wiążącą w sprawie przejęcia Perimeter 81, pionierskiej firmy zajmującej się Security Service Edge (#SSE). Dzięki temu przejęciu Check Point pomoże organizacjom przyspieszyć wdrażanie bezpiecznego dostępu dla użytkowników zdalnych, lokalizacji, chmur, centrów danych i Internetu, jednocześnie dążąc do dostarczenia najbezpieczniejszego i najszybszego rozwiązania SSE na rynku 🙌

Hybrydowa praca stała się teraz standardem dla organizacji na całym świecie, a transformacja cyfrowa nieustannie przenosi centra danych do chmury ☁. Ta ważna zmiana wymaga zaawansowanego podejścia do bezpieczeństwa sieciowego, które może płynnie dostosowywać się i reagować na potrzeby nowoczesnych, zdecentralizowanych przedsiębiorstw. Gartner przewiduje, że rynek Secure Access Service Edge (#SASE) osiągnie wartość ponad 20 miliardów dolarów do 2026 roku, podkreślając konieczność przyjęcia skonsolidowanej architektury bezpieczeństwa przez firmy.

Perimeter 81, uruchomiony w 2018 roku przez zespół składający się z ponad 200 pracowników, obsługuje ponad 3 000 klientów na całym świecie. Firma, uznawana za lidera w zestawieniu Forrester Zero Trust Wave, wprowadza innowacyjne podejście do SSE, które łączy ochronę w chmurze i na urządzeniach 🔥. Perimeter 81 oferuje unikalny zestaw możliwości, w tym Zero Trust Access oraz pełne połączenie typu "siatka" między użytkownikami, oddziałami a aplikacjami. Pozwala to użytkownikom zdalnym korzystać z szybkiej i bezpiecznej przeglądarki internetowej w dowolnym miejscu, jednocześnie rozwiązując problemy z naruszeniami prywatności w chmurze. Perimeter 81 umożliwia także prostą i szybką instalację w ciągu jednej godziny, w porównaniu do tygodni wymaganych przez tradycyjne rozwiązania, kładąc nacisk na łatwość użytkowania i zoptymalizowane zarządzanie.

🎯 Check Point planuje wykorzystać zdolności Perimeter 81 i zintegrować je z architekturą Check Point Infinity, aby dostarczyć jednolite rozwiązanie bezpieczeństwa dla sieci, chmury i użytkowników zdalnych, oparte na wiodącej w branży ochronie przed zagrożeniami. Perimeter 81 jest doskonale przygotowany do wsparcia wizji Check Point dotyczącej dostarczania najszybszego i najbezpieczniejszego rozwiązania SASE w branży.

Więcej informacji

Rozwiązania Check Point od ponad 20 lat są dostępne w portfolio CLICO, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: checkpoint@clico.pl